O firmie

 

FRENOPLAST to jedyna w Polsce firma działająca w swoistej niszy rynkowej – materiałów ciernych dla kolei.

Firma produkuje materiały i okładziny cierne przede wszystkim dla kolei, choć są one wykorzystywane także w układach hamulcowych urządzeń stosowanych w przemyśle. Firma posiada własne rozwiązania technologiczne w zakresie bezazbestowych, przyjaznych środowisku materiałów ciernych.

Jako jedyna firma z byłych krajów socjalistycznych, pozyskała homologację Międzynarodowego Związku Kolei (UIC) dla okładziny hamulca tarczowego wg własnej technologii. Jest firmą o ugruntowanej renomie na rynku polskim, w Europie i w wielu krajach świata. Od prawie 35 lat produkty kolejowe Frenoplastu stosowane są przez Polskie Koleje Państwowe(PKP).

 

 

Dopuszczenie tarczowych okładzin hamulcowych Frenoplastu przez UIC do stosowania w ruchu do 200km/h pozwoliło na wprowadzenie produktów Frenoplastu na rynki zagraniczne. Stworzyło to możliwość na bezpośrednią konkurencję z producentami produktów ciernych dla kolei z takich krajów jak Niemcy, Hiszpania, Francja. Produkty firmy Frenoplast są wykorzystywane w kolejnictwie nie tylko w Europie ale też w takich krajach jak Maroko, Tunezja, Korea Południowa.

Firma opracowuje również nowe produkty: wstawki kompozytowe nisko i wysokocierne dla pociągów pasażerskich i towarowych. Dzięki nim kolej jest środkiem transportu bardziej przyjaznym środowisku. Od kilku lat FRENOPLAST dostarcza wysokocierne wstawki kompozytowe operatorom kolejowych sieci przemysłowych oraz zakładom remontowym specjalistycznego taboru szynowego w Polsce i na świecie.

 

 

Firma posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO 9001:2008.

Wpaździerniku 2009 Frenoplast, jako trzecia firma w Europie, otrzymała wstępną homologację UIC na innowacyjną wstawkę hamulcową typu K do wagonów towarowych. W 2009 roku firma Frenoplast uzyskała nowy międzynarodowy certyfikat IRIS, potwierdzając tym samym wysoką jakość swoich wyrobów, procesów projektowania i wytwarzania.

FRENOPLAST został wyróżniony wieloma nagrodami m.in.: trzykrotnie certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, tytułem „Wybitny Polski Eksporter”, „Europrodukt 2000”, „Lider Innowacji 2007”, zdobył również drugą nagrodę w kategorii na Najlepszą Małą Firmę Eksportową w ramach konkursu ”EXPROM II”.

 

 

Zapraszamy do współpracy
Jesteś zainteresowany naszymi usługami? Potrzebujesz pomocy technicznej?